Lekce

Zde najdete kompletní výpis nabízených lekcí a kurzů, pro aktuálně probíhající lekce přejděte prosím do sekce "Rozvrh" 


Fyziojóga

Lekce probíhají ve třech úrovních:

ZAČÁTEČNÍCI      V kurzu pro začátečníky se zaměřujeme na rovnoměrné protažení a posílení celého těla v jednoduchých přípravných cvičeních, které se opakují a budete tedy po čase schopni i pravidelné domácí praxe. Pozorným přístupem k cvičení se naučíte své tělo lépe vnímat a nalézt rovnováhu mezi uvolněním a napětím. Naučíte se základní principy práce s tělem z pohledu fyzioterapie a jógy i to, jak provádět vybrané pozice a jak správně dýchat. 

POKROČILÍ      Kurz dále rozvíjí jógové cvičení a zaměřuje se na jeho terapeutický aspekt. To znamená, že část lekce je tvořena "blokem" pozic, které na sebe navazují a mají terapeutický efekt na určitou část našeho těla, tělesný systém anebo směřují k přípravě na některé obtížnější pozice. Předpokladem je určitá znalost základních principů "práce" v ásánách, pravidelná praxe a schopnost vnímat a ovládat své tělo. Vnímat jeho limity a přistupovat k cvičení nenásilně a vědomě.

FYZIOJÓGA A ZÁKLADY ZDRAVÉHO POHYBU - ZAMĚŘENO NA DECH A STABILIZACI PÁTEŘE     V tomto kurzu kombinujeme některé jógové cvičení zacílené především na uvolnění hrudníku a páteře, vybrané relaxační techniky zlepšující vnímání těla a cvičení zaměřené na aktivaci hlubokého stabilizačního systému páteře. Ve všem je dech společným jmenovatelem, protože nám umožňuje prohloubit uvolnění, stabilizovat páteř  i vést pohyb. To, jak náš dech proudí, nám umožňuje rozpoznat jestli je pro nás cvičení zdravé a jestli je naše držení těla správné.


Fyzio - základy zdravého pohybu

Kurz Fyzio-základů je zaměřen na naučení se správným pohybovým stereotypům a principům práce v jednotlivých kloubech. Vytvoříte si tak kvalitní základ pro jakoukoli pohybovou aktivitu, případně vám pomůže odstranit již vzniklé potíže způsobené nesprávným zatěžováním kloubů a svalovými dysbalancemi. V kurzu vycházíme z chápání fyziologického nastavení, pohybu a správného timingu (zapojování svalů v průběhu pohybu) na základě poznatků vývojové kinesiologie.

Kurz má dvě části: RAMENA, KRČNÍ A HRUDNÍ PÁTEŘ  KYČLE PÁNEV A BEDERNÍ PÁTEŘ plus již zmiňovanou část v kombinaci s Fyziojógou: DECH A HLUBOKÁ STABILZACE PÁTEŘE


Ranní jóga a pranayama

V ranním kurzu začínáme jemným přípravným jógovým cvičením, teprve pak cvičíme pozdravy slunci a plné jógové pozice. Cílem je co nejvíce uvolnit prostor pro dech na následné dechové cvičení. Součástí lekce je krátká meditace. Náročnost je nastavena tak, aby byla lekce vhodná pro začátečníky i pokročilé.Lekce vedené  Kateřinou Rojkovou

Bližší informace:      https://www.katkarojkova.cz 

Kurz hathajógy

Tento ucelený kurz hathajógy vás provede jednoduchými sekvencemi zaměřenými na vnímání a uvědomování si různých oblastí těla - chodidla, dlaně, páteř, kyčle, síla středu, otevření hrudníku, záklony případně inverzní pozice, dýchání, relaxace. Lekce jsou krátké, ale holistické - přes jednoduché dechové techniky k ásanám a jejich backgroundu k meditativní relaxační fázi praxe na konci.


Ashtanga Vinyasa Yoga - Mysore style

Jedná se o způsob praxe, která kombinuje sled přesně cvičených sérií ásan s dynamickým přecházením - vinyásami - mezi jednotlivými pozicemi, a používá vědomý, klidný a hluboký způsob dýchání - techniku Udžadžají. Při praxi se učíme synchronizovat pohyb s hlubokým dechem. Lekce jsou nevedené a praktikující následuje rytmus svého dechu, sérii podle svých předpokladů a učitel s ním pracuje podle jeho individuálních potřeb.


Yin Yoga 

Yin jóga působí v našem těle velmi hluboko - na nejhlubší svalové úrovni, a na fasciálním systému, který drží celé tělo pohromadě.  Delší výdrží v pozicích a zaměřením dechu do neuvolněných částí těla zvyšujeme jeho mobilitu a flexibilitu. Rozvíjíme také kontemplativní - meditativní způsob prožívání a působíme tak na fyzickou, emocionální a mentální vyváženost. Pomalá yinová praxe přináší zklidnění a vnitřní harmonii. Lekce je vhodná pro všechny.


Lekce  Yin Yogy  pod vedením  Romany Mikulčické

Bližší informace najdete na:    www.romanamikulcicka.cz© 2021 YOGA THERAPY Zelný trh 292/11, 602 00 Brno
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!