Workshopy


Aktuálně plánované workshopy


19.4.  FYZIO-JÓGA - principy fyziologického zdravého pohybu v jógové praxi

V tomto workshopu si zopakujeme základní principy zdravého pohybu, držení těla a především dechu v praxi ásán. Zaměříme se na práci s oporou, nastavením kloubů a práci s páteří. Je to shrnutím a zopakováním principů, které používám v lekcích a pro někoho, kdo začíná to může být dobrým základem pro jakékoli další cvičení...

17.5. ŽIVÝ STŘED TĚLA

Uvolněné, živé, silné a správně reagující břicho je základem:) ... ať už pro cvičení jógy, držení těla, anebo prostě jenom pro zdraví a radost. A proto se tentokrát podíváme detailněji na práci s ním, na jeho propojení s celým tělem. To vše zažité v praxi ásán a dechu.

14.6. UMĚNÍ JÓGOVÉ RELAXACE

V jemné ásánové praxi se zaměříme na vnímání dechu, uvolnění, oživení vědomí v jednotlivých částech těla a jejich propojení. To vše jako úvod před praxí Joga Nidry, jógového spánku... 


Všechny workshopy se uskuteční v pátek od 17:00 - 19:30 v malém sále SVČ Lužánky na adrese Solniční 12, cena workshopu je 650Kč.

Pro další informace a přihlašování pište prosím na: elena.kianickova@seznam.czSérie workshopů:         DÝCHAJÍCÍ  TĚLO

V této sérii workshopů chci dále rozvíjet práci s dechem a s pohybem v terapeutické praxi. Zaměříme se na uvolnění, otevření a propojení jednotlivých části našeho těla do jednoho celku. Na rozproudění dechu a tedy i tekutin v celém těle tak, aby mohl dýchat každý kloub, sval, orgán, buňka... a my se cítili v harmonii a síle:)

16.2.2024  UVOLNĚNÍ HRUDNÍKU

1.3.2024    UVOLNĚNÍ PÁNVE

15.3.2024  REGENERACE PÁTEŘE

5.4.2024   JARNÍ PROBOUZENÍ V PLNÉ SÍLE DECHU


12.1.2024    SPIRÁLY ve fyzio-jógové terapii pro páteř

Volně navážeme na prosincový workshop, prohloubíme práci se zřetězením svalů a fascií a zaměříme se více na pochopení těchto řetězců ve vztahu k centru těla. Tato práce nás vede k přirozenému uvolnění páteře a oslovení její hluboké stabilizace - a tedy k jejímu zdraví a bezpečí, ať už ve cvičení jógy anebo v běžném životě :).

26.1.2024   DECH jako hlavní hybná síla v našem těle

Úvod do práce s dechem a jeho dynamikou v jógové praxi. Kde dech uvolňuje, rozhýbává, podporuje, nese a opět uvádí do klidu a uvolnění ... v harmonii a čiré radosti z bytí v těle, v těle v pohybu, v pohybu v těle.


2.12.2023   SPIRÁLY: objevování inteligence přirozeného pohybu v jógové praxi

Budeme pracovat skrze uvolnění fasciového systému a páteře směrem k poznávání spirálovitých zřetězení svalů a fascií v těle. Zaměříme se pak na jejich propojení a aktivaci v jógových pozicích a pozicích vycházejících z pohybového vývoje v raném dětství. Tak, aby jsme ve své praxi mohli být v souladu s přirozenou inteligencí našeho těla.

15.12.2023   V DOMOVĚ SRDCE A DECHU: fyzio-j´ogová terapie pro hrudník

V praktickém cvičení se zaměříme na uvolnění a otevření hrudníku, uvolnění srdce a plnosti dechu, naslouchání a propojení v sobě a se sebou.


 Nabídka workshopů, které již proběhli  (v případě zájmu ráda zopakuji)

UVOLNĚNÍ DECHU a UVOLNĚNÍ DO DECHU

FYZIO - JÓGOVÁ TERAPIE PRO PÁNEV

 FYZIO - JÓGOVÁ TERAPIE PRO PÁTEŘ

JÓGA PRO ZDRAVOU CHŮZI

KYČLE, PÁNEV A BEDERNÍ PÁTEŘ

RAMENA, HRUDNÍ A KRČNÍ PÁTEŘ

ASHTANGA YOGA THERAPY (víkendový workshop ve spolupráci s Kateřinou Rojkovou)

KRAJINA TĚLA (víkendový workshop ve spolupráci s Alenou Bouda Chládkovou)

RELAXACE  Relaxační jóga, Joganidra

PÁTEŘ 

DÝCHÁNÍ I a DÝCHÁNÍ II

UVOLNĚNÍ JAKO KLÍČ  Jógové techniky na cestě k zdravému pohybu

JAK NA DOMÁCÍ PRAXI

NA ČEM STAVĚT  Základní principy cvičení z pohledu fyzioterapie a jógové praxe

© 2021 YOGA THERAPY Kamenná čtvrť 626/45, 639 00 Brno
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!